10 év, 10 kérdés – Móser Tamással beszélgettünk

2022.04.22.
10 év, 10 kérdés – Móser Tamással beszélgettünk

Alumni-sorozatunk első évadát Móser Tamással, a Néprajzi Múzeum Földművelés-, közlekedés- és építkezésgyűjtemény muzeológusával zárjuk. Az elmúlt bő egy évben az ELTE BTK Néprajzi Intézetében végzetteket kérdeztük, hogy milyenek voltak az egyetemi éveik, mit csinálnak most és hogy mit ad a szakmai életükhöz a szakon elsajátított néprajzi tudás. Móser Tamás magyar-néprajz szakos alumnusként sokféle szerepben, munkában és intézményben kipróbálta magát: kanyargós szakmai pályakép következik!

1. Rövid bemutatkozás

Móser Tamás vagyok, néprajzos muzeológus, zenész, zenetanár. Tatabányai vagyok, tehát a néprajzi kutatás “fehér foltjából” származom. Egészen fiatalon kapcsolatba kerültem a zenével, népzenével, ez is közrejátszott abban, hogy ezt a pályát választottam. Meg persze sok más. A Skanzen, a távoli kultúrák, a világ sokszínűsége, hogy mindez megismerhető. Ez mind vonzott. Az, hogy végül nem a Zeneakadémián kötöttem ki, egy ínhüvelygyulladásnak köszönhető.

Olvassa el a teljes interjút az elteneprajz.blog-on!