10 év, 10 kérdés – Ament-Kovács Bencével beszélgettünk

2021.09.11.
10 év, 10 kérdés – Ament-Kovács Bencével beszélgettünk

A következő hetekben sorozatunkat 4+2 alumnussal folytatjuk, akik arról mesélnek, hogy milyenek voltak az egyetemi éveik, mit csinálnak most és hogy mit ad szakmai életükhöz a szakon elsajátított néprajzi tudás. Elsőként Ament-Kovács Bencét, az ELTE BTK Magyar és összehasonlító folklorisztika doktori program hallgatóját, a BTK Néprajztudományi Intézet fiatal kutatóját ismerhetjük meg.

1. Rövid bemutatkozás

Ament-Kovács Bence vagyok, az ELTE BTK történelem–néprajz szakán végeztem, jelenleg ugyanott a Magyar és összehasonlító folklorisztika doktori program hallgatója vagyok. A BTK Néprajztudományi Intézet fiatal kutatójaként fő érdeklődési területem a magyarországi németség történeti néprajza, valamint a népi iparművészeti szövetkezetek története.

Olvassa el a teljes interjút az elteneprajz.blog-on!